Menüler

DSİ Şehitlerimiz Mahmut Pakyürek Ve Yasin Tanboğa Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

19.03.2018

Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başarıyla sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonu sırasında şehit olan DSİ Personelleri Mahmut Pakyürek ve Yasin Tanboğa’nın adını sonsuza dek yaşatmak üzere Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Adana’da hatıra ormanı oluşturuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, DSİ 6. Bölge Müdür Vekili Recep Karagözler, Orman Bölge Müdürü İsmet Erol ve Adana İl Protokolünden çok sayıda isim, şehitlerimizin aileleri, vatandaşlar ve DSİ personelleri ile öğrencilerin yanı sıra çok sayıda basın mensubunun da yer aldığı merasimde bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, vatanının bekası milletin huzur ve güvenliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla andıklarını dile getirdi.

Hem Yasin Tanboğa hem de Mahmut Pakyürek’in hatırası için oluşturulan ormanın fidan dikim törenine iştirak etmekten büyük onur duyduğunu özellikle ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, ‘’Onlar bu memleketin geleceği için, bu memleketin çocuklarının gelecekte daha huzur içinde yaşayabilmeleri için canlarını feda ettiler. Allah tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bizim milletimiz öyle bir millet ki Afrin’de bulunan kahraman ordusunun arkasında şehadete yürümek istiyor. Bu milletin bir mensubu olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, DSİ 6. Bölge Müdür Vekili Recep Karagözler, Orman Bölge Müdürü İsmet Erol ve beraberindekiler öğrencilerle birlikte fidan diktiler.