Menüler

Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Şube Müdürlüğü İstişare Toplantısı Adana’da Gerçekleştirildi

19.03.2018

DSİ 6. Bölge (Adana) Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Teknik Sorumlu Mühendislerle İstişare Toplantısı” Seyhan Sami Kayahan Eğitim Tesislerinde gerçekleştirildi.

6. Bölge Müdür Yardımcısı Dr. Nurettin Pelen Başkanlığında gerçekleştirilen İstişare Toplantısına Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Şube Müdürü İhsan Çiçek, Jeoloji Başmühendisi Mehmet Ayyıldız, ilgili teknik personel ve Adana, Hatay, Osmaniye ile Mersin illerinde faaliyet gösteren Teknik Sorumlu Jeoloji Mühendisleri katıldı.

Açılış konuşmasında katılımcılara hitap eden Dr. Nurettin Pelen; “Arazide faaliyet gösteren Teknik Sorumlu Jeoloji Mühendisi arkadaşlarımız hizmet verdiğimiz vatandaşlarla aramızda köprü niteliğindedir. Biz istiyoruz ki yaşanan ve yaşanabilecek sorunları hızlı bir şekilde çözelim. Bu sebeple de sizlerle biraraya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak bizim için çok önemli.” dedi.

Toplantının devamında söz alan Şube Müdürü İhsan Çiçek; DSİ 6. Bölge Müdürlüğü’nün 6 Milyon vatandaşımıza hizmet verdiğini ve ülke ekonomisi açısından son derece kıymetli topraklarda faaliyet gösterdiğini vurguladı.

İhsan Çiçek’in ardından bir sunum gerçekleştiren Jeoloji Başmühendisi Mehmet Ayyıldız; karşılaşılan teknik sorunları, evraklarda görülen yanlış uygulamaları ve kuyu krokileri ile haritalarında yapılan hataları örneklerle anlatarak sorunların çözümü için yapılması gereken işlemleri anlattı.

Toplantı Teknik Sorumlu Jeoloji Mühendislerinin arazide yaşadıkları sorunları anlatarak çözülmesini istedikleri konuları dile getirmesi ve karşılıklı görüş alışverişleri ile sona erdi.