Menüler

DSİ 6. Bölge Müdürlüğünden Tanıtım Atağı

17.04.2018

DSİ 6. Bölge (Adana) Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü 22 Mart Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Su İçin Doğal Çözümler" temalı Resim ve Kompozisyon Yarışması sonuçlarının açıklanmasıyla çalışmalarına hız verdi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencileri okullarında ziyaret ederek etkinlikler düzenleyen 6. Bölge Müdürlüğü; öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda velinin katılımı ile coşkulu merasimlere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde Adana TOKİ Köprülü Ortaokulunda daha sonra Mersin Gülnar İlçesindeki Atatürk Ortaokulunda etkinlik düzenlenmişti. Bugün ise Hatay Dörtyol İlçesi Mehmet Akif Ortaokulu ile Osmaniye Özel Yavuzhan Ortaokuluna gidildi.

Güne Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Mehmet Akif Ortaokulu’unda başlayan heyet; burada DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Hasan Bulut’un konuşmalarının ardından Dünya Su Günü Resim Yarışması Bölge ikincisi Eylül Adıkutlu’ya hediyelerini takdim etti.

Dörtyol’daki programın ardından Osmaniye’ye geçildi. Kompozisyon Yarışması Bölge üçüncüsü olan Özel Yavuzhan Ortaokulu öğrencisi Ömer Faruk Okur’un “Su Hayattır” isimli eserini de okuduğu etkinlikte öğrencilere günün anısına hediyeler de verildi.

Etkinlikler kapsamında gidilen okullarda DSİ faaliyetlerinin anlatılmasının yanı sıra öğrencilere “Su Hayattır, Can Almasın” konulu kamu spotları izletilerek yine aynı temayla hazırlanmış olan broşürler dağıtılıyor. Bu sayede özellikle yaz aylarında bölgenin kanayan yarası haline gelmiş olan boğulma vakalarının önüne geçilmesi de hedefleniyor.