Menüler

Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Çalıştayı Adana’da Gerçekleştirildi

08.08.2018

Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Çalıştayı Adana’da gerçekleştirildi. 24 Temmuz günü DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Seyhan Sami Kayahan Eğitim Tesisleri’nde başlayan ve üç gün süren Çalıştay kapsamında çeşitli sunumların yapılmasının yanı sıra Mersin ve Osmaniye illerine teknik geziler de düzenlendi.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren’in başkanlığında gerçekleştirilen Çalıştay’ın açılışında  6. Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet de bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Sarımehmet konuşmasında; “Adana’nın bu sıcak ikliminde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Çalıştayımızın başta DSİ ailesi olmak üzere Ülkemize ve Aziz Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren ise yapmış olduğu konuşmada; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak yurdun dört bir yanında taşkın felaketlerini önlemek amacıyla ciddi projelerin hayata geçirildiğini vurguladı. Dağdeviren; “Projelerin hazırlık süreci çok ciddi emek ve mesai ister. Bu mesaiyi sarf ederken ekip olarak çalışmak, araziyi ekip olarak incelemek, civarda yaşayan vatandaşlarımızın fikirlerini alarak çalışmak bizi daha verimli sonuçlara ulaştıracaktır.  Özellikle genç mühendis arkadaşlarımız kendilerini teknolojik anlamda da her zaman güncel tutmalı ve başarılı işlere imza atabilmek için usta-çırak ilişkisini kaybetmeden deneyimli mühendisler ile uyum içinde çalışmalıdırlar.” dedi.

Açılış konuşmaları ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından devam eden Çalıştayda; “Yukarı Havza Mecra Islahı Çalışmalarında Dikkat Edilecek Hususlar ve Mansap Islahı Çalışmalarında Dikkat Edilecek Hususlar” başta olmak üzere birçok ana başlıkta sunumlar gerçekleştirildi.

Çalıştayın ikinci gününde Osmaniye Düziçi Dereleri taşkın ve rüsubat kontrolü tesislerinin arazide incelenmesi, üçüncü gününde ise Mersin ilindeki mevcut taşkın ve rüsubat kontrolü tesislerinin arazide incelenmesi gerçekleştirildi.

Çalıştay, son gün gerçekleştirilen genel değerlendirme ve kapanış toplantısı ile sona erdi.