Menüler

Mersin Erdemli Alibeyli Göleti’nde İlk Kazma Vuruldu

07.05.2019

Mersin ili Erdemli ilçesine bağlı Alibeyli ve Elbeyli mahallelerinde yapılacak olan iki adet kaplamalı havuz, iletim hattı ve sulama şebekesi için Alibeyli mahallesinde ilk kazma vuruldu.

Alibeyli’de 321 000 metreküp, Elbeyli’de ise 344 000 metreküp olmak üzere ikisi de 15’er metre yüksekliğinde inşa edilecek kaplamalı havuzlarla toplamda 1 370 dekar zirai arazinin su ile buluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Devlet Su İşleri 6. (Adana) Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet, Bölge Müdür Yardımcısı Emrah Kaplan ve 67. (Mersin) Şube Müdürü Savaş Arslan’ın da katıldığı programlar kapsamında Alibeyli Göleti’nde ilk kazma vurularak şantiye açılışı gerçekleştirilmiş, Elbeyli Göleti içinse gölet yeri incelemesi yapılmıştır.

 

 

Civar köylerdeki vatandaşların daveti üzerine Bölge Müdürümüz Sarımehmet ve beraberindekiler başta “Mersin Erdemli Alibeyli ve Elbeyli Küçük Gölet ve YÜS Sulamaları” kapsamında gerçekleştirilen DSİ yatırımları ve bunların faydaya dönüştürülebilmesi hakkında vatandaşlarımızla istişarelerde bulundu.

Toplamda 1 370 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak olan Alibeyli ve Elbeyli Göletlerinin 2019 yılı sonuna kadar bitirilmeleri hedeflenmektedir.