Menüler

Su Elçileri Adana Ve Hatay'da Öğrenciler İle Buluştu

07.05.2019

      Çevre ve su kaynaklarının korunması konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla hazırlanan, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT iş birliği ile yürütülen Avrupa Birliği destekli “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında Adana ve Hatay İllerindeki okullarda, Proje Koordinatörü Özgür Aydıncak’ın sunumuyla etkinlikler düzenlendi.

      Dört gün boyunca 10 farklı ilkokulda öğrencilerle buluşan Su Elçileri etkinliklerin son gününde Hatay İskenderun Teknik Üniversitesi’ndeki gençlerle de bir araya geldi.

      "Suyun Önemi ve Tasarruflu Kullanılması" nın öğrencilere anlatıldığı etkinliklerde Proje kapsamında TRT Çocuk TV Kanalında yayınlanmakta olan “Su Elçileri” çizgi filmindeki “Mandalina” karakteri de çocukların coşku ve neşesine ortak oldu.

      Suyun israf edilmemesi gerektiğini ve temiz kullanılmasının önemini vurgulayan Özgür Aydıncak öğrenci ve öğretmenlere sorduğu sorularla gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerde öğrencilerin su ile ilgili merak ettikleri konulara da değindi.

      Yaklaşık 600 öğrenci ve çok sayıda öğretmene ulaşılan etkinlikler “Mandalina” karakteri ile fotoğraf ve video çekimleri ile sona erdi.